Şantiye® okurları ve Jürisinin oylarıyla “Şantiye’nin Yıldızı (2019-2020)” seçilen Hilti PS300 Donatı Tarama Cihazı ve organizasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Özgecan Işıltan, “Bu ödüle layık görülmek Hilti Türkiye olarak bizler için mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Ödül, endüstriye katma değer sağlayacak, verimliliği ve kazancı üst noktaya taşıyacak yeni teknolojilere imza atmamız için bizi daha da motive edecek” ifadelerini kullandı. 

RÖPORTAJI, MAYIS-HAZİRAN 2021 (387.) SAYIMIZIN E-DERGİ VERSİYONUNDAN OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

PS300 Ferroscan Donatı Tarama Cihazının “Şantiye’nin Yıldızı” seçilmesi üzerine Şantiye’ye değerlendirmelerde bulunan Hilti Türkiye Pazarlama Direktörü Özgecan Işıltan, yürütülen süreç ve profesyonel yaklaşımın kendileri için oldukça kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Sektörün gelişmesi, sürdürülebilir bir anlayış kazanması, tüm paydaşlar ve ekosistem için yüksek katma değer sağlaması adına ödüllerin değerli ve motive edici bir güç olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda inşaat endüstrisinin prestijli ve gündem belirleyen yayınlarından biri olan Şantiye dergisinin düzenlediği bu ödüle layık görülmek Hilti Türkiye olarak bizler için mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Yaptığımız işin hem iş sahasında hem de sektörde karşılığını almak bizim için çok önemli. Almış olduğumuz bu ödül, endüstriye katma değer sağlayacak, verimliliği ve kazancı üst noktaya taşıyacak yeni teknolojilere imza atmamız için bizi daha da motive edecek” ifadelerini kullandı.  

Resim Başlığı

Ödüle layık görülen PS300 Ferroscan ile ilgili teknik ve güncel bilgileri de paylaşan Işıltan, özellikle Türkiye’nin önemli bir gerçeği olan “depremin” yarattığı riskleri en aza indirmek için mevcut yapıların performansının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu noktada PS 300 Donatı Tarama Cihazının betonarme yapının röntgenini çektiğini, anlık olarak donatı detaylarının cihazın ekranından takip edilmesini sağladığını hatırlatan Işıltan, ürünün gelişmiş özellikleri sayesinde performans analizi için en doğru ve hassas sonuçları elde etmeyi de mümkün kıldığını ifade etti. Yüksek mühendislik özellikleriyle kullanım kolaylığı ve iş verimliliği sağlayan PS300 Ferroscan’in entegre ekranıyla üst görünümde inşaat demiri yerleşiminin görsellerini ve yerinde yapısal analizi için kesit görünümünü verdiğini söyleyen Işıltan şöyle devam etti:

Donatı çapı tahmini yapıyor
PS300 Ferroscan'in akıllı algoritması inşaat demirleri için hassas derinlik ölçümü yapılmasına yardımcı olurken, geniş sensör alanı büyük alanların taranmasını hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor. Sadece 30 dakika şarj ile 4 saatlik uzun bir kullanım sağlayan ürün aynı zamanda belgeleme ve yapısal analiz için tarama verilerini kaydetme özelliğine de sahip. Birinci inşaat demiri katmanının doğrulanması ve analizi, yapısal onarım işlerinde geniş alanlarda paspayı kontrolü, yapı muayeneleri ve kalite kontrol gibi alanlarda maksimum performans sergileyerek kullanıcısının işini de kolaylaştırıyor. PS 300 Donatı Tarama Cihazı, betonarme olan tüm yapısal elemanların içerisinde bulunan donatıların konumlarını, pas paylarını ve donatı çaplarını tespit ediyor. Ürünümüz 20 cm derinliğe kadar bu tespitleri keskin bir şekilde yapabiliyor. Ek olarak üzerinde bulunan 5”lik dokunmatik ekranı sayesinde ofise gitmeden anlık olarak müşterilere tüm bilgileri sahada sunuyor. Başlıca dikkat çeken inovatif özelliklerini donatı çapı tahmini yapması, dijital olarak projeleri cihaz içerisinde yerinde görebilme ve yönetebilme imkanı olarak sıralayabilirim...”  

Resim Başlığı

İnşaat sahalarına çözüm odaklı katkı sağlamayı amaçlıyoruz
PS300 Ferroscan’in inşaat sektörüne katkılarını da özetleyen Özgecan Işıltan şu bilgileri veriyor: “İnşaat projelerinde değerlendirme sırasında yapısal elemanların donatı dizilimlerini tespit etmek büyük önem taşıyor. Bu tespitleri yapmak için uzun yıllardır Ar-Ge çalışmalarımız doğrultusunda ürünler geliştiriyor ve müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Hilti olarak Türkiye’de profesyonel donatı tespit cihazlarıyla olan yolculuğumuz RV 10 modeliyle başladı ve çok yüksek bir taleple karşılaştık. Ardından yaygın bir kullanımı olan PS 200 ile yolculuğumuza devam ettik. 2020 yılı başı itibariyle de yeni donatı tarama cihazımız PS 300’ü müşterilerimizle buluşturduk. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi PS 300 ile de hedefimiz, inşaat sahalarına çözüm odaklı katkı sağlamak...

Deprem performansı analizi için...
İnşaat sektörüne önemli katkılar sunan PS 300 Donatı Tarama Cihazı, yapısal analizde inşaat demirlerinin yerinin belirlenmesi, derinlik ölçümü ve boyut kestirme için gereken tüm koşulları sağlamasının yanı sıra yer belirleme hassasiyeti ve nesne yeri belirleme için maksimum algılama derinliği ile ciddi oranda zaman tasarrufu sağlıyor. Alanların 2D ve 3D görünümünde görsel sunumunu ve istatistiklerini içeren yapısal değerlendirme raporlarını hazırlayabilen PS 300 Donatı Tarama Cihazı aynı zamanda yapı muayeneleri ve kalite kontrolde en doğru sonuçları veriyor... Aynı zamanda deprem gerçeğiyle karşı karşıya olan ülkemiz için birçok avantajı bir arada sunuyor. Deprem karşısında hazırlıklı olmak için elimizdeki eski yapı stoğunun durumunu hızlı bir şekilde değerlendirip, aksiyon almamız gerekiyor. Gereken hızlı deprem performansı analizi için PS 300, yapıların deprem dayanıklılığı belirlenirken artık bu hizmeti sunan iş ortaklarımıza daha güvenilir, kesin ve hızlı sonuçlar veriyor. Ek olarak projelerini de dijital bir şekilde cihaz üzerinden yönetebilme imkanı sağlıyor...

Resim Başlığı

Yeni ürün lansmanlarımız olacak
2021 ile ilgili öngörülerini de paylaşan Işıltan, “2021 yılına oldukça hızlı başladık. Dünyanın en prestijli sertifikalarından biri olarak kabul edilen Great Place to Work Sertifikası’nı rekor bir skorla almaya hak kazandık. Anket sonuçlarına göre çalışanlarımızın yüzde 91’i Hilti Türkiye’yi ‘çalışmak için harika bir yer’ olarak tanımladı. Bu yıl dijitalleşme ışığında yapı sektöründe verimliliği artıracak ürün, servis ve yazılımlar geliştirmeyi sürdüreceğiz. 2021 yılı başı itibari ile Hilti envanter yönetim sistemi ON!Track’ın hem kullanıcı arayüzü hem de fonksiyonel iyileşmelerle oluşturulmuş üçüncü jenerasyonunu kullanmaya başladık. Yılın ikinci yarısında ERP sistemleri ile entegrasyonuna izin verecek geliştirmenin de kullanıma alınmasını planlıyoruz. Bu gelişmelerle ON!Track kullanan müşteri sayımızı bu yıl iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca müşterilerimizle daha fazla etkileşim halinde olmak için ‘İş Ortaklığı’ modelini hayata geçireceğiz. Ar-Ge destekli üretim vizyonumuzla yeni ürün lansmanları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda erkek egemen bu sektörde kadınların iş gücüne katılımını sağlamak için birçok çalışmayı da 2021 yılı içinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

RÖPORTAJI, MAYIS-HAZİRAN 2021 (387.) SAYIMIZIN E-DERGİ VERSİYONUNDAN OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

27 Mayıs 2021


Şantiye®
İnşaat sektörünün buluşma noktası Şantiye®, “Güven”i temsil eden “Basılı bir Yayın” olma özelliğinin yanı sıra yenilenen web sitesiTurkcell Dergilik ve Türk Telekom E-Dergi gibi mobil uygulamalardaki varlığı, 42 bin E-Bülten abonesi ve 60 bin sosyal medya takipçisi-bağlantısıyla inşaat sektörünün en önemli iletişim platformlarından biri olmaya dijital ortamlarda da devam ediyor...  1988'den bu yana olduğu gibi...
Şantiye®
ayrıca yapı sektörüne "Şantiye'nin Yıldızı Ödülü", "Yılın Yeşil Yapı Malzemesi / Teknolojisi Ödülü" ve "Şantiyeden Kareler" Fotoğraf Yarışması gibi farklı organizasyonlarla da katkı sunuyor. 

Abone Olmak için
Bir yıllık abonelik bedelimiz olan 180 TL (Yılda 6 Sayı, KDV Dahil)'yi TR70 0001 0008 5291 9602 1550 01 IBAN no’lu hesabımıza (Ekosistem Medya) yatırıp, dekontu ve açık adresinizi santiye@santiye.com.tr adresine e-posta veya 0532 516 03 29 no’lu telefona WhatsApp / SMS aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.