Yer: Alsancak, İzmir
Proje Tarihi:
 2019
İşveren:
 Pekintaş & Burakcan İş Ortaklığı
Mimari Proje:
 AS Architects & Gökhan Aksoy Architects
İç Mimari Proje: 
AS Architects & Gökhan Aksoy Architects
Statik Projesi: 
Prota Mühendislik
Mekanik Projesi: 
Ünlü Mühendislik
Elektrik Projesi: 
Yurdakul Mühendislik
Danışmanlar: 
Mezzo Akustik, Minatek Cephe Sistemleri

Resim Başlığı

İzmir'in nabzının attığı Konak bölgesinde tramvay, otobüs, vapur, metro gibi toplu taşıma seçeneklerinin her birine rahatlıkla erişebilen bir noktada konumlanan Allsancak, çevresinde yer alan tüm güzellikleri keşfetme imkanı sağlıyor. 2’si park alanı olmak üzere toplam 6 parselden oluşan proje konut, ofis, ticaret, eğitim, kültür ve kongre merkezi, otel ve park alanlarından oluşuyor. 

Allsancak, çevresinde yer alan yapılar ile uyumluluğu, parselleri çevreleyen ulaşım ağları, manzara yönü ve sahil şeridine yönelişi ile ön plana çıkıyor. Projede maksimum yeşil alanı korumak hedeflendiği için standart 4 cepheli bloklar yerine birbiri ile 120 derece açıda yerleşmiş, görüş ve manzara açısını bozmayan ve mahremiyete önem veren, yıldız blok şeması tercih edilmiş. Bu, aynı zamanda alışılagelmiş yapı tasarımı konusunda çevre projelerden büyük ve önemli bir farklılık getirerek projenin kendine özel bir karakteri olmasını sağlamış.

Resim Başlığı

Projenin en belirgin özelliği, konumu itibariyle çevre ile kurduğu ilişki... Yıldız blok şemasının da getirdiği avantaj ile her dairenin geniş bir manzara yakalaması mümkün kılınmış. Aynı zamanda projede hem alçak hem yüksek blokların bulunması ve her tipten farklı büyüklüklerde konutların yer alması alıcılara geniş skalada seçenekler sunuyor. 

Toplam 1069 adet konut biriminin bulunduğu Allsancak'ta 1+1 suitten 5+1 daireye, flat dairelerden dubleks dairelere, kule dairelerinden alçak bloklara olmak üzere çok geniş bir yelpazede ve karakterde dairelerle kullanıcının beklentilerinin karşılanması hedeflenmiş.

Nitelikli açık alanlar ve sosyal yaşamın desteklenmesi amacıyla orta noktasında geniş bir peyzaj alanı ile kurgulanan Allsancak’ta tamamı yer altına alınan, 7/24 güvenliğin sağlandığı kapalı otoprak alanları 1+1 ve 2+1 daireler için bir, 3+1 ve daha büyük daireler için ise iki araçlık kullanım imkanı sunuyor. Proje aynı zamanda parsel içi aktif yeşil alan, kamusal yeşil alan, aktif yeşil çatı ve pasif yeşil çatı düzenlemelerini de barındırıyor. 

Ticari yaşantının canlılığının konut alanlarına artı değer olarak katkıda bulunması hedeflenen projede Allsancak Çarşı, günlük ihtiyaçların yürüme mesafesinde karşılanabileceği, keyifli vakit geçirmeye olanak tanıyan alışveriş ve yeme içme alanlarını kapsıyor. 

Resim Başlığı

Resim Başlığı

Resim Başlığı

8 Mayıs 2021


Şantiye®
İnşaat sektörünün buluşma noktası Şantiye®, “Güven”i temsil eden “Basılı bir Yayın” olma özelliğinin yanı sıra yenilenen web sitesiTurkcell Dergilik ve Türk Telekom E-Dergi gibi mobil uygulamalardaki varlığı, 42 bin E-Bülten abonesi ve 60 bin sosyal medya takipçisi-bağlantısıyla inşaat sektörünün en önemli iletişim platformlarından biri olmaya dijital ortamlarda da devam ediyor...  1988'den bu yana olduğu gibi...
Şantiye®
ayrıca yapı sektörüne "Şantiye'nin Yıldızı Ödülü", "Yılın Yeşil Yapı Malzemesi / Teknolojisi Ödülü" ve "Şantiyeden Kareler" Fotoğraf Yarışması gibi farklı organizasyonlarla da katkı sunuyor. 

Abone Olmak için
Bir yıllık abonelik bedelimiz olan 180 TL (Yılda 6 Sayı, KDV Dahil)'yi TR70 0001 0008 5291 9602 1550 01 IBAN no’lu hesabımıza (Ekosistem Medya) yatırıp, dekontu ve açık adresinizi santiye@santiye.com.tr adresine e-posta veya 0532 516 03 29 no’lu telefona WhatsApp / SMS aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.