“YILIN YEŞİL YAPI MALZEMESİ / TEKNOLOJİSİ 2019-2020” ödülünü kazanan akıllı sirkülasyon pompası “Wilo Stratos MAXO” ile ilgili yorumlarda bulunan Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, aylar süren zorlu, rekabetçi ve heyecanlı bir süreç sonunda ödülü kazanmanın kendilerini  mutlu ettiğini belirterek, “Akıllı ve bağlantılı çözümlerimizle sadece şehirlerin akıllı kentsel alanlar olma yolunda evrim geçirmesine katkıda bulunmakla kalmıyor, çok daha düşük enerji tüketimini mümkün kılarak iklim değişikliğini yavaşlatmaya da katkı sağlıyoruz” diyor...

RÖPORTAJI, MAYIS-HAZİRAN 2021 (387.) SAYIMIZIN E-DERGİ VERSİYONUNDAN OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Şantiye® dergisinin düzenlediği organizasyon kapsamında, uzun ve zorlu bir süreç sonunda “Yılın Yeşil Yapı Malzemesi / Teknolojisi 2019-2020” ödülünü kazanan akıllı sirkülasyon pompası “Wilo Stratos MAXO” ve ödülle ilgili yorumlarda bulunan Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, “Kazandığımız tüm ödüller ve yaptığımız işin sektördeki karşılığını görmek, ürünlerimizi geliştirmek ve daha fazla yenilikçi teknolojiye imza atmamız adına bizler için büyük önem taşıyor. İnşaat sektöründe yeni piyasaya sürülmüş inovatif ürün, sistem ve teknolojilerin yarıştığı bu organizasyonda sonuçlar, yüzde 50 okur oylamasının ardından yüzde 50 jüri oyları ile belirlendi. Aylar süren zorlu, rekabetçi ve heyecanlı bir süreç sonunda bu ödülü kazanmak bizleri çok mutlu etti. Wilo Türkiye olarak Şantiye okurlarına ve Jürisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ödül kazanan Stratos MAXO ile ilgili de bilgiler sunan Mehmet Ürek, ürünün, dünyadaki ilk akıllı ve yeşil butonlu sirkülasyon pompası olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında şu bilgileri verdi:

Resim Başlığı

Enerji tasarrufu ve kullanım kolaylığı açısından çığır açtık...
“Wilo olarak Stratos MAXO ile sistem verimliliği, enerji tasarrufu ve kullanım kolaylığı açısından çığır açtık. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini pompa dünyasına taşıdık. Ürünümüz işlevselliği ve inovatif tasarımıyla öne çıkıyor ve güçlü iletişim yetenekleri sayesinde çalışma noktasının belirlenmesine ihtiyaç duymaksızın sistem ihtiyacını analiz ediyor. Stratos MAXO’nun tek tık ile devreye alma ve optimize edilmiş Wilo-Connector gibi özellikleriyle hızlı ve kolay montaj avantajı sağlıyoruz. Böylelikle kullanıcılarımıza, montaj ve konfigürasyon sırasında maksimum konfor ve günlük çalışmalar esnasında da maksimum zaman tasarrufu sunuyoruz. Bununla birlikte ürünün kullanıcı dostu ‘Yeşil Buton Teknolojisi’ ön izleme işlevi, uygulamaya bağlı ön ayarı, kolayca anlaşılan kullanıcı ara yüzü, yüksek çözünürlüğü ve iyi okunabilirliğe sahip büyük ekran özellikleriyle kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor. Stratos MAXO’daki yeni nesil enerji tasarrufu özelliği olan ‘Multi-Flow Adaptation’ teknolojisi ile besleme pompası, çıkış miktarını kendisinden beslenen tüketim devrelerindeki pompaların ihtiyacına göre ayarlıyor. Böylece Wilo olarak sürdürülebilirlik stratejimizde yer alan enerji verimliliği ilkemiz çerçevesinde ekstra enerji tasarrufu da sağlıyoruz...”

Basınç kaybı ve gereksiz çalışma sürelerini önlüyor
“Ürünün bir başka özelliği olan ‘Dynamic Adapt Plus’ teknolojisi hidrolik ihtiyacın basma yüksekliğini, sistemin değişken gereksinimlerine göre bir hedef değer girilmeden otomatik olarak kendisi ayarlıyor. Bu sayede sistem mümkün olan en düşük basınç kaybıyla çalışıyor ve değişen basınç oranlarına uyarlama işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor. Stratos MAXO’nun enerji tasarrufu işlevlerinden bir tanesi de ‘No-Flow Stop’ teknolojisi. Bu akıllı işlev teknolojisi sayesinde, ayarlanan asgari debinin altına düşüldüğünde pompa otomatik olarak duruyor ve düzenli aralıklarla asgari debinin tekrar aşılıp aşılmadığını kontrol ediyor. Böylece gereksiz çalışma sürelerini önleyerek enerjiden tasarruf sağlıyor...”

Verilere anlık ulaşım sağlanıyor
“En son iletişim becerilerine sahip olan akıllı pompa Stratos MAXO, bluetooth ara yüz teknolojisi ile mobil cihazlara doğrudan bağlanma imkânı sunuyor. Uzaktan erişim özelliği ile günün her anında tüm verilere anlık olarak ulaşım sağlarken, pompa açma-kapama gibi işlemlerin yapılmasını da mümkün kılıyor. Stratos MAXO’yu akıllı bir pompa haline getiren en önemli özelliklerden bir diğeri de ‘Wilo Net’ teknolojisi. Bu teknoloji, sistemdeki diğer Wilo ürünleriyle etkileşim kurmaya olanak sağlıyor. Akıllı ara yüzü sayesinde mobil cihazlarla etkileşime geçebilen ve tüm verilere anlık olarak ulaşılmasını sağlayan Stratos MAXO, Design Plus ve Blue Innovation ödüllerinin de sahibi...” 

Resim Başlığı

İklim değişimini yavaşlatmaya katkı sağlıyoruz
“Wilo olarak akıllı ve bağlantılı çözümlerimiz ile sadece şehirlerin akıllı kentsel alanlar olma yolunda evrim geçirmesine katkıda bulunmakla kalmıyor, buna ek olarak çok daha düşük enerji tüketimini mümkün kılarak iklim değişikliğini yavaşlatmaya katkı sağlıyoruz. İklim değişikliği karşısında su yönetim sistemlerinin verimliliğini artırarak dünya çapında daha iyi yaşam standartlarına ulaşmaya destek oluyoruz. Ürünlerimiz, sistemlerimiz ve çözümlerimiz dünyanın her yerinden insanlara akıllı, verimli ve iklim dostu bir şekilde su sağlamaya katkıda bulunuyor. Bu katkımız sayesinde gerçekleştirdiğimiz eylem planları neticesinde Wilo olarak bu yıl dünya çapında faaliyet gösteren 49 diğer şirketle birlikte Birleşmiş Milletler ve Bloomberg’in ‘50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri’ adlı küresel sürdürülebilirlik ve iklim koruma girişimine katılmak üzere seçildik. Bu girişimin bir parçası olmak bizler için gurur verici...”

Türkiye’de birçok önemli projede yer aldı
“Stratos MAXO akıllı ıslak rotorlu sirkülasyon pompamız Türkiye’de birçok önemli projede kullanılıyor. En son Tahincioğlu Gayrimenkul’ün Emlak Konut GYO ile birlikte hayata geçirdiği LEED sertifikası adayı olan Nidapark Küçükyalı projesinin A, B ve C parsellerinde kullanıldı. Yine Türkiye’nin öncü inşaat şirketlerinden İhlas İnşaat Grubu’na ait Avcılar Ispartakule’de Bizim Evler 8, Büyükçekmece’de Bizim Evler Güzelce ve Beylikdüzü Marmara Evleri 4 projelerinin ısıtma hatlarında Stratos MAXO ürünümüz tercih edildi. Ankara’nın en değerli konut projelerinin başında gelen Bilkent Nazende projesinde de Stratos MAXO ürünümüz ısıtma hatlarında kullanıldı...”

Resim Başlığı

2020 ve 2021...
“Pandemi her sektörü olduğu gibi pompa sektörünü de etkiledi. Ancak her zorluğa rağmen Wilo olarak bu süreçte tüm çalışanlarımızla birlikte hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Pandeminin ilk gününden itibaren salgının üretime olumsuz etki etmesini engellemek ve çalışma arkadaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı bir ortamda çalışabilmesini sağlamak için çok sıkı tedbirler aldık. Tüm bu tedbirlerimiz neticesinde sektörümüzde bir ilk olarak COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandık. Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu, sanayi kuruluşlarının çalışanlarını, ziyaretçilerini, tedarikçilerini ve bakım personelini damlacık veya temas yoluyla bulaşan COVID-19’a karşı korumak için gerçekleştirdiği hijyen uygulamalarını ve kontrol kriterlerini içeriyor...”

“Pandemi ile birlikte sürdürülebilirlik ve iklim korunması konuları daha da önem kazandı. Bizler de Wilo olarak iklim değişikliğine karşı daha yaşanabilir bir dünya yaratmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıl ‘50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri’ adlı küresel sürdürülebilirlik ve iklim koruma girişimine katılmak üzere seçildiğimizi belirtmiştim. Yanı sıra bu kapsamdaki çalışmalarımızla Avrupa’nın alanında en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü de almaya hak kazandık. Tüm bu girişimler ve ödüller bizleri motive ediyor...”

“2021 yılında temiz su temini alanındaki çalışmalarımıza hız kazandırdık. Verimli binalar ve altyapı çalışmalarımız kapsamında su yönetimi ve endüstri alanlarındaki faaliyetlerimizi hızlandırarak Türkiye’deki liderliğimizi pekiştirmeyi hedefliyoruz. Global tarafta ise Ar-Ge çalışmalarımızın temelinde verimli teknolojilerle çevre ve kullanıcı dostu ürünler geliştirmek yatıyor. Bu kapsamda Wilo olarak 100 milyon insanın temiz suya erişimini sağlama hedefimiz doğrultusunda yenilikçi su çözümlerimizin büyüme hızını yüzde 7,5 artırmayı amaçlıyoruz. Akıllı su sistemlerimizdeki büyüme hedefimizi ise yüzde 35 olarak planlıyoruz. Çünkü bağlantı, operasyonel güvenilirlik ve maksimum verimliliğin gelecekte daha fazla kaynak tasarrufu için gerekli olan temel faktörler olduğuna inanıyoruz. İçme, tarım ve sanayi için kesintisiz temiz su temini, geleceğin en büyük zorluklarından biri olacak. Su altyapı sistemlerinin karmaşıklığı, yaşamın çeşitli alanlarını dijital ve akıllı yöntemlerle birbirine bağlayan bütünsel çözümler gerektiriyor. 2021 yılında da bu konuya odaklanacağımızı ve müşterilerimiz için sadece ürün sağlayıcı değil, çözüm sağlayan iş ortağı olarak çalışacağımızı söyleyebilirim...”

RÖPORTAJI, MAYIS-HAZİRAN 2021 (387.) SAYIMIZIN E-DERGİ VERSİYONUNDAN OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

26 Mayıs 2021


Şantiye®
İnşaat sektörünün buluşma noktası Şantiye®, “Güven”i temsil eden “Basılı bir Yayın” olma özelliğinin yanı sıra yenilenen web sitesiTurkcell Dergilik ve Türk Telekom E-Dergi gibi mobil uygulamalardaki varlığı, 42 bin E-Bülten abonesi ve 60 bin sosyal medya takipçisi-bağlantısıyla inşaat sektörünün en önemli iletişim platformlarından biri olmaya dijital ortamlarda da devam ediyor...  1988'den bu yana olduğu gibi...
Şantiye®
ayrıca yapı sektörüne "Şantiye'nin Yıldızı Ödülü", "Yılın Yeşil Yapı Malzemesi / Teknolojisi Ödülü" ve "Şantiyeden Kareler" Fotoğraf Yarışması gibi farklı organizasyonlarla da katkı sunuyor. 

Abone Olmak için
Bir yıllık abonelik bedelimiz olan 180 TL (Yılda 6 Sayı, KDV Dahil)'yi TR70 0001 0008 5291 9602 1550 01 IBAN no’lu hesabımıza (Ekosistem Medya) yatırıp, dekontu ve açık adresinizi santiye@santiye.com.tr adresine e-posta veya 0532 516 03 29 no’lu telefona WhatsApp / SMS aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.